Rekordní Bílovec 2020

Již tradičně jsme se v prrvním týdnu nového roku sešli v Bílovci k již 13. ročníku rapid turnaje Novoroční cena města Bílovec. A letos to bylo opravdu něco, hrálo neuvěřitelných 180 účastníků. Po krásném přivítání a popřání všeho nejlepšího od paní starostky Renaty Mikolášové se mohli hráči pustit do nelítostných bojů.

Bohužel se nám ani letos nepovedlo spustit online šachovnice ikdyž to chvíli vypadalo velmi nadějně. Ale příští rok vám slibuji, že bude fungovat.

Vítězem se stal nejvýše nasazeným byl GM Vojtěch Plát který se ale hned v 2.kole postaral o překvapení a to když nestačil na Filipa Neumana. Musel tedy hned dotahovat nemilouztrátu na své konkurenty a to se mus povedlo když získal 8bodů z 9.

Na druhém místě skončil GM Tomáš Polák který měl krásný start 6ze6. V 7.kole byl však nad jeho síly vítěz turnaje Vojta Plát. Konečných 7/9.

Na třetím místě skončil GM Vladimír Sergeev. Ten turnajem proplul bez ztráty kytičky když měl 5 výher a 4 remízy a také konečných 7/9.

Nejlépe z hráčů hrajících za naš klub skončil na 4.místě Piotr Murdzia ze 7body. Piotr hraje rapid turnaje 1x za 100let takže pěkný výsledek. Další byl na 6.místě Jarda Bureš taky ze 7body poté na 8.místě Lukáš Klíma a na 10.místě Martin Václavík oba také ze 7body.

Děkujeme městu Bílovec že se takový turnaj může vůbec konat a že ho můžeme dělat v krásných prostorách Kulturního domu.

Za rok se opět sejdem na stejném místě :-).

Napsat komentář